Leszek Marek Krześniak, doktor nauk medycznych, prezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej i Towarzystwa Miłośników Maciejowic, był wice-prezesem Stowarzyszenia Budowy Pomnika Tadeusza Kościuszki w Warszawie. Od 40 lat jest organizatorem corocznych Międzynarodowych Sympozjów Kościuszkowskich w Maciejowicach oraz innych obchodów kościuszkowskich w Polsce, na Białorusi, w Rosji. Od 10 lat prowadzi Wszechnicę Kościuszkowską w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Poznaj pozostałych jurorów konkursu

Od wielu lat popularyzuje wiedzę medyczną, jest autorem około tysiąca audycji radiowych z cyklu „Minuta dla zdrowia” i „Bądź zdrów” oraz innych audycji radiowych i telewizyjnych popularyzujących ziołolecznictwo i zdrowy tryb życia. Jest autorem wielu poradników: „Apteczka ziołowa”, „Leczymy się ziołami z działki”, „Zioła na działce”, „Przyjemne i pożyteczne”, „Minuta dla zdrowia”, „Bądź zdrów” oraz setek artykułów w prasie.

Jest autorem wystaw fotogramów z cyklu „ Zielnik lekarski”, „Zioła i ziółka”, „Erotyka drzew”, „Rośliny miłosne”, „Ziemia rodzinna Tadeusza Kościuszki”, „Reportaże z obchodów kościuszkowskich”, „200 rocznica urodzin Juliana Ursyn Niemcewicza”, „Pejzaże nadbużańskie” „Pejzaże nad Wisłą”.

Ma w swoim dorobku tomik „Maciejowicki Korowód Dziejów. Pięć wieków z historii miasta” wydany na pięćsetlecie nadania praw miejskich Maciejowicom, na którym w roku 2007 oparto rocznicowe inscenizacje oraz poematu „Dokąd tak śpieszysz, Panie Generale” (2009) w którym poetyckim słowem ukazuje przebieg bitwy maciejowickiej i przybliża emocje, które towarzyszyły uczestnikom tych tragicznych w naszych dziejach wydarzeń.

Jest autorem poematów „Za chwilę…” nawiązującego do losów Kościuszki po bitwie maciejowickiej, „Stoję i stoję” poematu przedstawiającego życie T. Kościuszki z perspektywy pomnika w Warszawie. Ponadto wydał tomiki „Od korzeni” „Kryzysy i przełomy 80/81″.

Jest także autorem tekstu i muzyki „Poloneza dla Kościuszki”, który powstał w związku z budową i odsłonięciem pomnika Tadeusza Ko¬ściuszki w Warszawie (2010). Jest autorem tekstów i muzyki do wielu piosenek i utworów patriotycznych.

Piosenka “Trzeci Maj”

Piosenka poza konkursem – List do Adyny

Prezes Krześniak (po lewej) z wizytą w Polskiej Szkole w Ashfield, rok 2017

Jest inicjatorem powstania kolekcji obrazów o tematyce kościuszkowskiej: „Portrety Tadeusza Kościuszki”, „Przywódcy Insurekcji Kościuszkowskiej” „Damy sera Tadeusza Kościuszki” „Ludzie Tradycji Kościuszkowskiej”. Organizował wiele wystaw obrazów związanych z Kościuszką i Insurekcją oraz Międzynarodowy Plener Malarski „Śladami Tadeusza Kościuszki nad Wisłą.

Do 7 lat czyni starania o stworzenie „Panoramy Bitwy pod Maciejowicami” i „Panoram Zwycięskich Bitew Warszawskich 1794 r.). Organizuje podróże historyczne śladami Tadeusza Kościuszki do Białorusi, Ukrainy, Rosji, Szwajcarii, Austrii, Francji i po Polsce. Prowadzi współpracę międzynarodową z organizacjami kultywującymi tradycję kościuszkowską w Polsce i na całym świecie, a zwłaszcza w Australii.

Ponadto prowadzi własną praktykę lekarską z wykorzystaniem nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, a zwłaszcza ze stosowaniem preparatów pochodzenia naturalnego, bakterii probiotycznych i nanopreparatów.

strona internetowa www.drkrzesniak.pl
kontakt drlmk@wp.pl


Źródło: https://www.zrobtosam.com/PulsPol/Puls3/index.php?sekcja=1&arty_id=22883


Explore More

Worldwide promotion of the competition ebook

Fame and glory to all the participants of the international competition “In the Spirit of Strzelecki “. The Year of Strzelecki has come to an end, abounding in important and

Drugi raport. Garść konkursowych statystyk

Minęła doba z kawałkiem od zamknięcia Międzynarodowego Konkursu Strzeleckiego. Zdążyliśmy się trochę odespać po nieprzytomnym maratonie, a co ważniejsze, opracować trochę statystyk, bowiem chcemy sobie odpowiedzieć na pytanie, ile dokładnie

Wywiad z Prezesem PFK dr. Markiem L. Krześniakiem

POLSKIE RADIO DLA ZAGRANICY, 27 marca 2023. “Mamy nadzieję, że wiele osób zechce wziąć udział w konkursie poświęconym wybitnemu Polakowi i w sensie symbolicznym wyruszy szlakami, które Paweł Edmund Strzelecki