Leszek Marek Krześniak, doktor nauk medycznych, prezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej i Towarzystwa Miłośników Maciejowic, był wice-prezesem Stowarzyszenia Budowy Pomnika Tadeusza Kościuszki w Warszawie. Od 40 lat jest organizatorem corocznych Międzynarodowych Sympozjów Kościuszkowskich w Maciejowicach oraz innych obchodów kościuszkowskich w Polsce, na Białorusi, w Rosji. Od 10 lat prowadzi Wszechnicę Kościuszkowską w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Poznaj pozostałych jurorów konkursu

Od wielu lat popularyzuje wiedzę medyczną, jest autorem około tysiąca audycji radiowych z cyklu „Minuta dla zdrowia” i „Bądź zdrów” oraz innych audycji radiowych i telewizyjnych popularyzujących ziołolecznictwo i zdrowy tryb życia. Jest autorem wielu poradników: „Apteczka ziołowa”, „Leczymy się ziołami z działki”, „Zioła na działce”, „Przyjemne i pożyteczne”, „Minuta dla zdrowia”, „Bądź zdrów” oraz setek artykułów w prasie.

Jest autorem wystaw fotogramów z cyklu „ Zielnik lekarski”, „Zioła i ziółka”, „Erotyka drzew”, „Rośliny miłosne”, „Ziemia rodzinna Tadeusza Kościuszki”, „Reportaże z obchodów kościuszkowskich”, „200 rocznica urodzin Juliana Ursyn Niemcewicza”, „Pejzaże nadbużańskie” „Pejzaże nad Wisłą”.

Ma w swoim dorobku tomik „Maciejowicki Korowód Dziejów. Pięć wieków z historii miasta” wydany na pięćsetlecie nadania praw miejskich Maciejowicom, na którym w roku 2007 oparto rocznicowe inscenizacje oraz poematu „Dokąd tak śpieszysz, Panie Generale” (2009) w którym poetyckim słowem ukazuje przebieg bitwy maciejowickiej i przybliża emocje, które towarzyszyły uczestnikom tych tragicznych w naszych dziejach wydarzeń.

Jest autorem poematów „Za chwilę…” nawiązującego do losów Kościuszki po bitwie maciejowickiej, „Stoję i stoję” poematu przedstawiającego życie T. Kościuszki z perspektywy pomnika w Warszawie. Ponadto wydał tomiki „Od korzeni” „Kryzysy i przełomy 80/81″.

Jest także autorem tekstu i muzyki „Poloneza dla Kościuszki”, który powstał w związku z budową i odsłonięciem pomnika Tadeusza Ko¬ściuszki w Warszawie (2010). Jest autorem tekstów i muzyki do wielu piosenek i utworów patriotycznych.

Piosenka “Trzeci Maj”

Piosenka poza konkursem – List do Adyny

Prezes Krześniak (po lewej) z wizytą w Polskiej Szkole w Ashfield, rok 2017

Jest inicjatorem powstania kolekcji obrazów o tematyce kościuszkowskiej: „Portrety Tadeusza Kościuszki”, „Przywódcy Insurekcji Kościuszkowskiej” „Damy sera Tadeusza Kościuszki” „Ludzie Tradycji Kościuszkowskiej”. Organizował wiele wystaw obrazów związanych z Kościuszką i Insurekcją oraz Międzynarodowy Plener Malarski „Śladami Tadeusza Kościuszki nad Wisłą.

Do 7 lat czyni starania o stworzenie „Panoramy Bitwy pod Maciejowicami” i „Panoram Zwycięskich Bitew Warszawskich 1794 r.). Organizuje podróże historyczne śladami Tadeusza Kościuszki do Białorusi, Ukrainy, Rosji, Szwajcarii, Austrii, Francji i po Polsce. Prowadzi współpracę międzynarodową z organizacjami kultywującymi tradycję kościuszkowską w Polsce i na całym świecie, a zwłaszcza w Australii.

Ponadto prowadzi własną praktykę lekarską z wykorzystaniem nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, a zwłaszcza ze stosowaniem preparatów pochodzenia naturalnego, bakterii probiotycznych i nanopreparatów.

strona internetowa www.drkrzesniak.pl
kontakt drlmk@wp.pl


Źródło: https://www.zrobtosam.com/PulsPol/Puls3/index.php?sekcja=1&arty_id=22883


Explore More

Ogłoszenie werdyktu Międzynarodowego Konkursu “In the Spirit of Strzelecki”

Organizator Konkursu, Kosciuszko Heritage ma przyjemność poinformować, że zakończyły się prace jurorów, którzy po ocenie 182 prac z 9 krajów przyznali w sumie 50 nagród – w tym w kategorii

Fotorelacja z gali konkursowej

Gala Międzynarodowego Konkursu “W duchu Strzleckiego” za nami! Niezapomniane chwile tej wyjątkowej imprezy, odbywającej się 6 października 2023 roku w Bryan Brown Theatre w Bankstwon, jednoczącej ludzi z całego świata

Anna Wiśniewska – poetka, eseistka, podróżnik

Wszystkiemu winna była literatura. Od najmłodszych lat czytane i opowiadane mi bajki rozszerzały mój malutki świat, wprowadzając w czas i miejsce , które było gdzieś poza mną, za siedmioma górami,